Czy Krav Maga pomaga skutecznie budować pewność siebie?

CZYM JEST PEWNOŚĆ SIEBIE?

Pewność siebie to ufanie, że poradzimy sobie w każdej sytuacji. To uczucie, że możemy wszystko i nic nie stanie nam na przeszkodzie.

Pewność siebie to również dzielność i odwaga do przezwyciężania wyzwań.

Pewność siebie rodzi się z poczucia własnej wartości. To jak odczuwamy swoją wartość wynika z osobistych przekonań na własny temat. Jeśli poczucie własnej wartości jest niskie i chcemy, aby wzrosło należy negatywne przekonania na swój temat zastąpić pozytywnymi, wspierającymi. Zmienić przekonania możemy wyłącznie poprzez działanie. Kiedy zaczynamy działać doświadczamy zmian, które pozwalają przeobrazić przekonania na własny temat, zaczynamy bardziej ufać sobie i dzięki temu nabierać pewności siebie.

Zmiana przekonań wymaga czasu. Jak dużo? To indywidualna sprawa, nie warto nakładać sobie jakiekolwiek ograniczenia, czy wyznaczać ramy czasowe. Po prostu pracuj nad tym najlepiej jak potrafisz. Najlepsza rzecz, jaką można zrobić dla siebie, to zacząć działać.

Wysokie poczucie własnej wartości pozwala czuć się wartościowym niezależnie od tego czy akurat odnosimy sukcesy czy mamy trudniejszy moment.

Będąc osobą pewną siebie czujemy się dobrze sami ze sobą, jesteśmy pewni poczucia własnej wartości, własnych kompetencji, akceptujemy siebie, wierzymy w swoje możliwości, jest nam łatwiej osiągać zamierzone cele.

Pewność siebie wzmacniamy rozwijając umiejętności i świadomość.

KRAV MAGA ROZWIJA UMIEJĘTNOŚCI I ŚWIADOMOŚĆ.

Krav Maga opiera się na naturalnych reakcjach i odruchach, wykorzystuje najskuteczniejsze techniki z wybranych sztuk walki i tworzy uniwersalny system walki wręcz.

Przewagą systemu samoobrony Krav Maga nad sztukami walki jest fakt, że pozwala na poznanie technik, które pozwalają na obronę w przypadku nawet jeśli agresor jest większy, silniejszy i bardziej sprawny.

Większość osób nie ma pojęcia jak działa napastnik. Można być łatwą ofiarą, a takich właśnie szukają napastnicy, albo trudnym celem ataku, z którego najprawdopodobniej napastnik zrezygnuje.

Trenując Krav Maga uczysz się nie tylko technik skutecznej samoobrony, ale również nabywasz świadomość jak nie dopuścić agresora do siebie, jakich zachowań unikać, bo działają jak przyjęta na agresora, a jakie zniechęcają. Zdając sobie sprawę, jak stać się trudnym celem dla agresora, zwiększasz zaufanie do siebie, swoich możliwości i stajesz się osobą bardziej pewną siebie.

Kolejna bardzo ważna kwestia, to że trenując Krav Maga nasz umysł staje się bardziej przytomny w sytuacji, kiedy padniemy celem agresora. Dużo łatwiej jest nam przełamać barierę strachu zrobienia komuś krzywdy, kiedy ignorujemy społeczne uwarunkowania, oprogramowania nakazujące bycie miłym i grzecznym. Nie nie masz oporu, żeby potraktować agresora w taki sposób, aby przestał być zagrożeniem.

Dzięki treningom ciało nabiera sprawności, postępy są widoczne, a to zwiększa motywację do dalszego działania. Lepsza forma i samopoczucie powodują, że wzrasta samoocena i pewność siebie.

Treningi wymagają przełamywania barier, a to pozwala przekonać siebie, że stać nas na znacznie więcej niż kiedykolwiek wydawało nam się to możliwe. Coś co wydawało się niemożliwe do zrobienia, po jakimś czasie staje się możliwe i łatwe.

Doświadczając tego na sobie nabieramy przekonania, że w innych obszarach, w których mamy trudności, słabości również możemy je pokonać.

KRAV MAGA ROZWIJA POCZUCIE SPRAWCZOŚCI

Sprawczość zależy tylko od nas samych. Nikt za nas tego nie zrobi.

Poczucie własnej sprawczości pozwala nam zauważyć, że mamy wpływ na to, co zrobimy i jaki będzie efekt naszych działań. Wraz z nabywaniem nowych umiejętności budujemy w sobie poczucie sprawczości oraz wytrwałości w osiąganiu celów.

Przy kształtowaniu poczucia własnej wartości niezwykle ważne jest poczucie sprawstwa, czyli przekonanie, że mamy wpływ na przebieg wydarzeń, na swoje osiągniecia. Nasze sukcesy, jak i niepowodzenia zależą od tego, jak postępujemy, ile starań w nie wkładamy.

Zaufanie do siebie, czyli wiara w siebie i we własne możliwości to fundament pewności siebie.

KSZTAŁTOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE DZIĘKI TRENINGOM KRAV MAGA WPŁYWA NA INNE OBSZARY ŻYCIA.

Robiąc coś dla siebie, dbając o siebie nabieramy zaufania do siebie i budujemy pewność siebie. To jest proste działanie na podświadomość.

Przeciwieństwem jest robienie czegoś dla innych kosztem siebie, czyli wtedy kiedy stawiamy potrzeby innych ponad własne. W takiej sytuacji osłabiamy swoją pewność siebie, najczęściej dzieje się to zupełnie nieświadomie.

Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy zrobić czegoś dla kogoś poświęcając się. Pomaganie innym z dobrego serca, kierując się życzliwością dla drugiego człowieka i bezinteresowną chęcią udzielenia mu pomocy jest piękne i szlachetne. Tylko jest znaczna różnica kiedy robimy coś, bo faktycznie tak chcemy, a kiedy „pomagamy” kosztem własnych potrzeb, wbrew swoim wartościom, aby zadowolić innych i w zamian coś uzyskać (uznanie, szacunek, akceptację, miłość, korzyści materialne itd.).

Co robisz dla siebie trenując Krav Maga? Przede wszystkim uczysz się skutecznych technik samoobrony, rozwijasz świadomość jak działa agresor, wzmacniasz poczucie bezpieczeństwa, ale również zwiększa się Twoja sprawność fizyczna, świadomość ciała, kondycja, koordynacja, szybkość i siła. Doświadczając zmian na sobie, przełamując bariery własnych możliwości, często zaskakując siebie ile organizm jest w stanie wytrzymać, przestajesz postrzegać siebie w roli bezsilnej ofiary i zaczynasz mocniej w siebie wierzyć.

Jeśli trenujesz w jednym z ośrodków Krav Maga Pomorze, to dodatkowo masz gwarancję spędzenia czasu w przyjaznej, wspierającej atmosferze. Spędzając czas wśród życzliwych osób, przy których pokonywanie strachu, przezwyciężanie trudności staje się dużo łatwiejsze nie tylko sprawiamy sobie przyjemność, ale powodujemy, że nie mamy problemu z motywują do przyjścia na trening.

KRAV MAGA ROZWIJA POCZUCIE SPRAWCZOŚCI

Rozwijanie pewności siebie jest ogromną korzyścią wynikającą z trenowania Krav Maga. Na treningach szlifuje się własne postrzeganie siebie, nabiera charakteru, wzmacnia ciało i umysł, bo każdy trening wymaga poświecenia energii i siły.

Budowana dzięki treningom pewność siebie przydaje się nie tylko w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia, ale również podczas każdego dnia. Łatwiej nam osiągać cele, pokonywać trudności życia.

Trenując Krav Maga stajemy się bardziej pewni siebie, co pozwala podejmować odważniejsze decyzje w życiu, stajemy się bardziej świadomi i spokojni o własne bezpieczeństwo.

Krav Maga to porządny trening siłowy, który rewelacyjnie wpływa na nasz mózg i wzmacnia odporność psychiczną. Lepiej kontrolujemy ciało, emocje, zadowolenie z naszej sylwetki wzrasta, a to bez wątpienia przyczynia się do wzrostu pewności siebie.

Kraverki i Kraverzy to wyjątkowi ludzie, to nie są miękkie faje, które można byle czym złamać.

 

Krav Maga jest dla każdego, oczywiście pod warunkiem, że treningi prowadzone są przez doświadczonych instruktorów.

Krav Maga Pomorze to największa organizacja Krav Maga na Pomorzu, w której do wyboru jest aż 5 sekcji dla kobiet i mężczyzn (Krav Maga Gdynia, Krav Maga Sopot, Krav Maga Wrzeszcz, Krav Maga Puck, Krav Maga Pomorze Rumia) oraz 2 sekcje dla dzieci (Pogórze – Krav Maga Junior, Sopot – Krav Maga Junior).

To Ty decydujesz i masz wpływ na zadbanie o swoją pewność siebie.

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować… Chęci nie wystarczą, trzeba działać.

-Bruce Lee –

A wiec działaj! Trenuj Krav Maga!

Asia Krzywkowska

ZOBACZ WIĘCEJ ...

Imi Lichtenfeld -historia Krav Maga

Historia KRAV MAGA na Świecie

System ten opracował Imrich Lichtenfeld – Żyd urodzony w 1910 roku w Budapeszcie, który dzieciństwo i młodość spędził w Bratysławie. Jego ojciec, Samuel, początkowo zarabiał

strzelanie Krav Maga Pomorze

Własną broń. Jak ją zdobyć?

Ten artykuł będzie długi…. bo uzyskanie pozwolenia na broń do szybkich procesów nie należy. Musimy tutaj uzbroić się w cierpliwość, odłożyć trochę pieniędzy, wygospodarować czas